اردشیر پشنگ

روابط بین الملل. سیاست خارجی و مسائل خاورمیانه با نگاه ویژه بر عراق

 
بارزانی درگذشت اسماعیل ططری را تسلیت گفت
نویسنده : اردشیر پشنگ - ساعت ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٠ امرداد ۱۳۸٩
 

Peyamnerمنصور جهانی / تهران ـ طی پیامی «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کوردستان درگذشت «اسماعیل ططری» نماینده مردم کرمانشاه را به خانواده وی تسلیت گفت.

این پیام از طرف دکتر «جگرخوین» نماینده حزب دموکرات کوردستان عراق در تهران به نمایندگی از طرف «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کوردستان، تقدیم خانواده مرحوم «اسماعیل ططری» به خصوص فرزندان این نماینده کورد شد.

در این برنامه ویژه، پسران مرحوم اسماعیل ططری نماینده سابق کرمانشاه با احترامی خاص پیام بارزانی را دریافت کردند و سپاس و تشکر ویژه خود را برای این پیام سرشار از دلسوزی و پراحساس جناب رئیس بارزانی اعلام کردند. همچنین به علاقه مرحوم پدرشان به مردم کوردستان عراق و به ویژه مسعود بارزانی رئیس اقلیم کوردستان اشاره نمودند.پسر اسماعیل ططری در بخش دیگری از سخنانش، به ارتباط پدرش و مسعود بارزانی اشاره کرد که چقدر برای اسماعیل ططری احترام قائل بود و او را دوست می­داشت. همچنین پدرشان احساس و علاقه ویژه­ای نسبت به مردم کورستان و به خصوص و جناب آقای مسعود بارزانی داشتند.  وی افزود: هنگامی­که جناب آقای مسعود بارزانی در تلویزیون سخنرانی می­کرد، با حساس زیبا و دلسوزانه­ای به سخنانش گوش می­داد و همیشه می­گفت ملت کورد چقدر ملت مظلومی است.در این جلسه، خانواده اسماعیل ططری سپاس ویژه خود را تقدیم دکتر «جگرخوین» نماینده حزب دموکرات کوردستان عراق در تهران کردند که پیام تسلیت رئیس بارزانی را برایشان آورده است.
پیام «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کوردستان برای درگذشت «اسماعیل ططری» نماینده مردم کرمانشاه:

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر تأسف بار درگذشت آقای اسماعیل ططری نماینده سابق مردم عزیز کرمانشاه، موجب تأثر

اینجانب شد.

برای ما منطقه کرمانشاه و مردم شریف آن دیار همیشه خاطره­انگیز بوده است و هیچ­گاه دلسوزی و همدردی مردم آن خطه با مردم کردستان عراق را فراموش نخواهیم کرد و مرحوم اسماعیل ططری در دو دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی، تلاش می­کرد که تداوم­بخش این پیوندهای تاریخی باشد.

اینجانب و مردم کردستان عراق در کنار خدمات ایشان و دیگر نمایندگان محترم استان، خاطره ماندگاری نام رنگین کرمانشاه را برای مردم صاحب فرهنگ و تمدن آن دیار در کنار قامت زیبای بیستون و طاق بستان را ارج نهاده و درگذشت این خدمتگذار بزرگوار و با صفا را به مردم کرمانشاه و عشایر عزیز لک، کلهر، گوران و نمایندگان ادوار مجلس و بویژه خانواده محترم ططری تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی خواستارم.

 

انا لله و انا الیه راجعون /مسعود بارزانی /رئیس اقلیم کردستان عراق