اردشیر پشنگ

روابط بین الملل. سیاست خارجی و مسائل خاورمیانه با نگاه ویژه بر عراق

 
امروز شروع ترم و اومدن اقای خاتمی
نویسنده : اردشیر پشنگ - ساعت ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٠ بهمن ۱۳۸٧
 

امروز یکشنبه طبق برنامه از پیش اعلام شده ی گروه روز اول کلاسهای ما بودش اما از قبل با بچه ها قرار گذاشته بودیم از هفته آینده بریم سرکلاس!

منم به همین هوا کلاس اول صبح دکتر عطایی رو نرفتم اما نگو ای دل غافل امت اکثرا همیشه غایب در صحنه،  بدون هماهنگی کلاس رفته بودن این امت عبارتند از محمدرضا، عماد و آزاده .

... مقاله ای که برای درس سازمانهای بین المللی نوشته بودم تحت عنوان "نسل کشی بر علیه کردها در عراق" رو به خانم دکتر مصفا یا به تعبیر بچه های کلاس "مامان مصفا" تحویل دادم که خیلی خوشش اومد و قول داد توی یکی از نشریات حقوق بشری منتشرش کنه (به به!)...

خلاصه بعد از حلالیت طلبی از برو بچ رفته به سفر یعن ابوالفضل و جعفر ساعت دو رفتم کلاس خانم دکتر مشیرزاده سر درس تئوری های روابط بین الملل.  خانم دکتر همون اول ماشالا با لبخندهاش خبر از روزهای سخت این درس داد البته همه ما اینومیدونستیم از قبل!!! چون شعار ایشون اینه: زندگی خیلی سخته!

ساعت یک دقیقه به هفت شب رو نشون می داد که یهو آقای خاتمی بطور رسمی کاندیداتوریش رو برای انتخابات بعدی ریاست جمهوری اعلام کرد. خبر خیلی خوب و خوشحال کننده ای که بارقه هایی از امید رو در این فضای یاس آلود روشن می کنه!

البته صبح وقتی توی برد گروه روابط بین الملل اعلامیه ای دال بر این موضوع که کلاسهای این ترم دکتر عبدالله رمضانزاده به دلیل بیماری ایشون برگزار نمیشه، کاملا طبیعی بود که حس بکنیم بیماری ایشان در ارتباط با انتخابات هستش! خلاصه شروع روز اول ترم با خبر اومدن قطعیه آقای خاتمی این روز رو متفاوت تر از قبل برای من کرد.

به امید روزهای پر امید آتی!