اردشیر پشنگ

روابط بین الملل. سیاست خارجی و مسائل خاورمیانه با نگاه ویژه بر عراق

 
روزهایی برای درس و کار و زبان انگلیسی
نویسنده : اردشیر پشنگ - ساعت ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۸ بهمن ۱۳۸٧
 

هنوز هفته دوم کلاسها از نیمه نگذشته که اساتید گرانسنگ کلی تکلیف گران بهمون دادن! که با توجه به 13 واحدی که این ترم گرفتم یا بهتره بگم بهمون دادن یعنی میشه کلی درس و وقت گذاشتن!

درس بازتاب انقلاب اسلامی در روابط بین الملل: هفته قبل که گفتم با هماهنگی که هرگز عملی نشد من غیبت کرده بودم و استاد رو هم تا حال ندیده بودم سر کلاس نشسته بودیم و منتظر ورود حضرت استاد، دو تا دانشجوی جدید هم بودن با ابوالفضل فکر کردیم یک کلاس دیگه اومده و استادی هم که وارد شده استاد اونهاست و رفتیم سراغ خانم ورزنده گفت اتاقی که نشستیم اتاق ماست به استاد گفتیم این کلاس ماست اونم رفت آموزش و برگشت که کلاس من هستش گفتیم شما چی درس میدی گفت انقلاب ما هم گفتیم انقلاب داری و با دکتر عطلایی کلاس داریم اونم برگشت من عطایی رو نمی شناسم فیلمی شد فهمیدین خودشه! خب خوش پوش و متفاوت از اساتیدسابق درس انقلابمون بود!...  دکتر عطایی مردی منضبط، خوش پوش، با ظاهری آراسته و البته کاملا جدی... برای درس بازتاب انقلاب اسلامی در روابط بین الملل چهار کتاب معرفی کرده ( کتابهای آبراهیمیان، منوچهر ممدی، اسپیزیتو و محسن میلانی) البت در هر جلسه هم باید مشارکت جدی در مباحث داشته باشیم و هر هفته هم یک مقاله کوتاه یا بهتره بگم تحلیل چهر صفحه ای باید ارائه کنیم!

تئوریهای روابط بن الملل: استاد که همونطور فبلا به استحضارتون رسوندم خانم حمیرا مشیرزاده هستند که به قول اکثر اساتید و دانشجویان از با سوادترین اساتید دانشکده هست و توی زمینه تئوری فکر می کنم حرف اول رو می زنن. علاوه بر پیش مطالعه بایستی در کلاسش مشارکت خیلی جدی داشته باشیم و در پایان هر مبحث هم بصورت روش تحقیقی یک مطلب کوتاه بهشون تحویل بدیم. کلا سبک خیلی خوبی داره با همه دوستانه رفتار می کنه همش لبخند به لب و با یک شوخی و سبک ملایم خاص خودش درس میده بحث می کنه استدلال می کنه!!!

بقیه دروس و اساتیدش و اتفاقات احتمالی سر کلاسهاشونو  رو هم توی پستهای آینده  بیشتر می نویسم

شنبه با ابوالفضل و حسام اول رفتیم کانون فرهنگی آموزش در چهار راه ولیعصر بعد از انقلاب که سام کارشو انجام بده (ویراستار سئوالات عربی هستش اونم چه درسی!) بعد به فکر افتادیم چرا اینجا بصورت پاره وقت کار نکینم به عنوان مشاور، یا دبیر یا مولف خلاص کمی هماهنگی کردیم و قرار شد توی روزهای بعدی پیگیری کنیم بعد من و الوافضل طبق جدیدترین نسخه پیچیده شده برای زبان انگیسی الکن بنده چندین جلد کتاب جدید گرفتم این نسخه رو دوست فاضل و پزشک حاذق دکتر بیات صادر نمودن امیدوارم اینبار این یکی رو بتونم عملی کنم و به یکی از نقاط تاریک زندگیم پایان بدم از ده اسفند قرار شده به همراه ابوالفضل، حسام و شاید کسانی مثل فرنوش بطور انفرادی اما بایک برنامه مشرک استارت بزنیم!!!