اردشیر پشنگ

روابط بین الملل. سیاست خارجی و مسائل خاورمیانه با نگاه ویژه بر عراق

 
قصد آمدن کردیم دوباره... سلام
نویسنده : اردشیر پشنگ - ساعت ۱۱:٥٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٤ شهریور ۱۳۸۸
 

سلام به همه دوستان گرامی و خوانندگان هرچند اندک اما بسیار محترم این وبنوشته! بعد از چندین ماه تصمیم گرفتم دوباره دستی به سر و روی  این وبلاگ متروک و مهجور بکشم و اگه مشکلی و یا یهویی  آوار سهمگین درس و کار همزمان روی سرم خراب نشه، منظم خواهم نوشت.

توی این چندماه که ایجا غایب بودم حسابی همه جا پر خبر بود پر ماجرا و پر از حرف و حدیث های گفتنی و بعضاَ ناگفتنی

بعد ازین خواهم نوشت از آنچه که روزانه می بینم یا می خواهم ببینم و بخصوص سعی می کنم مقداری هم تخصصی در زمینه رشته خودم اینجا بنویسم.

خب مهمترین مسئله همانا انتخابات بود و موج سبز و بعد هم حوادث تلخ و ناخوشایندی که مقداری هم به پر و پای ما هم پیچید و توفیق اجباری پیش آمد تا بعد از نوشیدن مقدار متنابهی آب خنک قدر آزادی را بعد از آزاد شدن بیشتر بدانم!

توی کشور دوست و برادر _افغانستان_ هم که چند روز قبل انتخابات برگزار شد و کمی احوالات ناخوشایند به گوش میرسه یا می بینیم اما آرزو می کنم این جنین نحیف و تنهای دموکراسی اونجا از چنگال گرگ و میش های متعدد و تیزچنگ جان سالم بدر ببره

امروز هم که جهان سیاست دو چهره از دو دنیای متفاوت رو از دست داد آمریکاییها درگذشت سناتور دموکرات کندی رو اول صبح شنیدند و بعد به حافظشون رجوع کرده و مشغول مرور کارهای ریز و درشت و کوچک و بزرگ نیم قرن فعالیت سیاسی اش هستند و اما این سو تر در تهران عبدالعزیز حکیم رییس مجلس اعلای عراق و  از چهره های منعطف و در عین حال بسیار تاثیر گذار عراق نیز به مانند کندی در برابر سرطان پس از مدتها مقاومت تسلیم شد و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

خب بگذریم

بیشتر خواهم گفت از دوره غیبتم از حال و هوای دانشگاه و روزهای آتی

به امید روزهای بهتر و بدور از خشونت و ... برای من، شما، ایران و همه جهان